Pomoc s db access

"Rady nielen z Porady" - Tipy a triky, "how-to ...", nápady a riešenia k aplikáciam MS Office
pre všetky verzie až po MS Office 2010

Pomoc s db access

Poslaťod smol66066 » 08.04.2014, 16:50

Vytváram si pre seba databázu zvukových kníh a rozhlasových hier. Zároveň sa na tom učím. Mám niekoľko problémov, s ktorými si neviem rady. Čiastočne som to už spomínal v mojich príspevkoch.
1. Rád by som mal zrátané celkové časy ZK a RH. To je ten problém zu môjho predchádzajúceho príspevku. Napr. Niektoré ZK sú dlhšie ako 24 hodín.
2. Neviem ako spraviť dotaz tak aby sa mi postupne skrývali ostatné názvy alebo mená podľa zadania.
Napr. Ak v "rpAutori" zadám ako prvé písmeno M, mali by v textovom poli "zoznamAutori" zostať len autori na M atď Dá sa to?
3. Mám zložku s fotografiami autorov.Tam uložím foto nového autora. Keď začínam do databáze zadávať nového autora, musím sa preklikávať adresármi. Pri druhom a ďalších už je nastavený adresár s fotkami. Takže tam je niekde cesta nastavená, len neviem kde.

Ďakujem za pomoc a ochotu.
Prikladám databázu. Kvôli veľkosti som musel vymazať väčšinu autorov.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
smol66066

Udelené poďakovania: 3 krát
Prijaté poďakovania: 0 krát

Re: Pomoc s db access

Poslaťod sthruska » 18.06.2014, 12:37

Chcel som sa na to pozrieť. Ale ja mám verziu 2007, tak to neotvorím.

K bodu 2)
V čom zobrazuješ autorov? Access až tak nepoznám, ale sú dve možnosti riešenia:
a) použiť na výber autora ComboBox - ten by to mal mať už v sebe.
b) pri napísaní písmena spustiť Query a aktualizovať zobrazované údaje. To bude masaker na oči a zbytočne aj na PC.

Som za možnosť a)
sthruska

Udelené poďakovania: 0 krát
Prijaté poďakovania: 0 krát

Späť na Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť